Jesteś tutaj

Strona główna

Znajdź kontrahenta w internecie

Zakłady z dziedziny transportu oraz logistyki w szczycie ucyfrowienia przeżywają intensywny rozwój. Rynek przystosowuje się do innowacyjnych rozwiązań powiązanych technologią, z uwagi na to, że ogólnoświatowy łańcuch wiadomości jest coraz ważniejszy. Dlatego na równi zarządcy mniejszych, jak i dużych spółek spedycyjnych zabiegają o to, by wśród konkurencji promować własne świadczenia.

Cyfryzacja firmy w obrębie logistyki przejawia się przede wszystkim w tym, że firmy o wiele częściej sięgają do możliwości, jak platforma do zarządzania transportem zintegrowana z giełdą transportową. Zaprojektowana zwykle na modułach przystosowanych do każdego przedsiębiorstwa z sektora spedycyjnego, lecz w podkategoriach szczegółowych przystosowana do potrzeb konkretnej firmy związanej ze spedycją. Indywidualnie sporządzone rozwiązania nie tylko usprawnią w całości wysiłki załogi, lecz też umożliwiają regularnie wszystko śledzić. W zakresie platformy można raportować zlecone zobowiązania, ale też planować przetargi transportowe, a później sprawdzać ich przebieg. Powstaje również o wiele więcej witryn, za pomocą których tego typu przetargi można obserwować.

Oprogramowanie, z którego robią użytek spółki transportowe umożliwi również kontrolę finansów, co przełoży się stricte na wyznaczenie holistyczne kosztów logistyki. To natomiast pozwoli bezbłędnie rozłożyć wydatki w przyszłości. W dodatku, wykorzystując dedykowane platformy można na bieżąco ustalać realizację z partnerami biznesowymi. Wiodącą z opcji jest przykładowo awizacja dostawy, a więc informowanie odbiorcy o przesłaniu wyrobów. Udoskonalać projekty w przedsiębiorstwie spedycyjnym można dzięki rozwiązaniu, jakim jest cyfryzacja łańcucha dostaw, a więc wspomaganie siatki przekazów przez utworzenie ich przedstawienia graficznego w czasie rzeczywistym. W tej chwili dostawy o charakterze światowym domagają się tego, aby informować o sytuacjach i lokalizacjach wiążących się z określonymi doręczeniami.

Rozwiązania mobilne dla osób zatrudnionych w branży spedycyjnej do jakich zalicza się system TMS podbudowują etapy planowania, monitoringu, rozliczeń a także kierowania flotą. Im większe zasięgi ma firma spedycyjna, w tym większym stopniu można docenić poszczególne funkcjonalności. Nowocześnie działające narzędzia wspomagają wykonanie zadań spedycyjnych.

Nazwa użytkownika