Jesteś tutaj

Strona główna

Funkcjonalne i gustowne wykończenia salonów motoryzacyjnych

Szkło jest materiałem powszechnie wdrażanym w budownictwie. Szklane elementy nierzadko można również spotkać w salonach motoryzacyjnych. Dostarczają one niesamowitych efektów wizualnych i pomagają zwiększać wyniki sprzedażowe. Jak da się wykorzystać je w motoryzacyjnych wystrojach?

Elegancki design salonu

Architektura ze szkła w salonach motoryzacyjnych wygląda bardzo elegancko. Da się wymienić szereg metod jej zastosowania. Można chociażby zainstalować balustrady ze szkła lub zrobione ze szkła witryny. Dzięki nim wnętrza są jasne i wydają się większe.
Ciekawym rozwiązaniem, na które zdecydowały się poszczególne salony, jest również szkło barwione. Wyraziste zadaszenia szklane wyglądają bardzo ciekawie, tworząc gustowną oprawę dla oferowanych samochodów. Co więcej, szklane wykończenia można urozmaicić o rozmaite elementy dekoracyjne, które zagwarantują wyjątkowy efekt wizualny.

Szklane wystroje pomagają przyciągnąć nabywców

Wykorzystanie szklanych elementów w salonach motoryzacyjnych pozwala w stylowy sposób zaprezentować sprzedawane modele samochodów. Gabloty oraz daszki szklane gwarantują oryginalną ekspozycję sprzedawanych modeli. Szkło lepiej podkreśla również ich walory oraz skutecznie wzbudza zainteresowanie przyszłych konsumentów.
Dodatkowo w poszczególnych salonach balustrady szklane wydzielają część ekspozycyjną od części biurowej. Tego typu interesujące rozwiązania pozytywnie wpływają na chęć zakupu. Warto podkreślić, że ekspozycja pojazdów ma bardzo duże znaczenie jeżeli chodzi o mnóstwo lokali motoryzacyjnych, stąd też nierzadko można spotkać w nich przeszklone witryny i inne elementy zrobione z materiałów.

Względy bezpieczeństwa

Właściciele salonów, którzy decydują się na szklane elementy, muszą również zapewnić wymagany poziom bezpieczeństwa. Tego typu wnętrza muszą też zapewniać pożądany komfort cieplny. Szklane wystroje wiążą się z koniecznością dbałości o wszystkie szczegóły, typu na przykład okucia do szła. Dodatkowo poza prezentacją pojazdów pełnią one również różne inne, dodatkowe funkcje. Dlatego kierownicy salonów decydują się na szklane wykończenia najwyższej klasy, oferowane przez renomowanych producentów.

Nazwa użytkownika