Jesteś tutaj

Strona główna

Wynagrodzenie lekarzy – w której specjalizacji zarabia się najlepiej?

Pensja medyka w znacznym stopniu zależy od jego dziedziny. Na inne zarobki może nastawiać się stomatolog, a na inne lekarz pierwszego kontaktu. Warto przyjrzeć się więc bliżej kwestii specjalizacji medycznych oraz temu, jakie z nich są najlepiej opłacane dla młodych medyków.

Specjalność w medycynie. Czy jest?

Specjalność lekarska to uprawnienia nadawane medykom w określonej dziedzinie medycyny po otrzymaniu pozytywnego wyniku egzaminu na szczeblu państwowym. To dowód na posiadanie odpowiednich kwalifikacji. Wykaz specjalizacji jest dość obszerny, a znajduje się w nim m. in. kardiolog, okulista, ortopeda i wiele innych. Także i lekarz ginekolog figuruje się w wykazie specjalizacji medycznych.

Najwyżej wynagradzane specjalizacje

Do najwyższej opłacanych specjalizacji medycznych należy obecnie m. in. anestezjologia oraz okulistyka. W grupie dobrze zarabiających medyków sytuują się również chirurdzy, głównie ci wykonujący operacje z zakresu medycyny estetycznej, takie jak przeszczep włosów (szczegóły zabiegu sprawdź na przeszczep włosów metodą DHI w Premium Medical). Metoda DHI należy do grupy powszechnie wykonywanych na tym polu.
Na wysokie zarobki mogą nastawiać się również ginekolodzy, szczególnie że wielu z nich zakłada prywatne gabinety. W niemal każdej z nich przeprowadzane są zaawansowane badania, takie jak test PAPP-A.

Trzeba przy tym podkreślić, że na pensje medyków wpływa nie tylko specjalność, ale i miejsce wykonywania praktyki. Może być nim albo państwowa placówka, bądź prywatna klinika jak Premium Medical Warszawa. Szerokie grono medyków decyduje się także na otworzenie własnej działalności.

W które specjalności medyczne dobrze jest celować?

Aktualnie za najbardziej opłacalne uchodzą te dziedziny, które zapewniają szansę założenia medykowi własnej przychodni, gdzie mogą oni zaoferować świadczenia o ograniczonej dostępności w ramach funduszu. Do tej grupy należy m. in. badanie płodności.

Warto także celować w takie specjalności medyczne jak dermatologia, a także w specjalności stomatologiczne, w tym w ortodoncję. Biorąc pod uwagę ceny usług stomatologicznych oraz ortodontycznych w prywatnych placówkach, profesja dentysty jest w stanie zapewnić godne życie.

Nazwa użytkownika