Jesteś tutaj

Strona główna

Chcesz pracować na budowie? Jakie badania musisz zrobić?

Nie można ukryć, że ile zawodów tyle jest wymogów co do pracowników. Z tego względu warto wiedzieć, jakie umiejętności i badania są wymagane w branży gastronomicznej, jakie na budowie, a jakie przy pracy z pupilami.

W gastronomii wyjątkowo istotne jest to, żeby zachować zasady związane z bhp. Kontakt z jedzeniem wymaga sterylności. Z tego względu właściciele firm oczekują tego również od kucharzy, których zatrudnią. Zależy im na tym, aby były to osoby, które nie tylko będą mieć doświadczenie w pracy na kuchni, ale też by miały w danej chwili obowiązujące badania lekarskie np. we Wrocławiu i książeczkę z sanepidu - do tego potrzebne są badania sanitarno-epidemiologiczne, które wykonasz w tym miejscu: https://mediprawko.pl/badania-sanitarno-epidemiologiczne/ . Poza ukończeniem szkoły o profilu gastronomicznym będzie również istotne to, czy osoba na stanowisku kucharza albo szefa kuchni potrafi współpracować i cechuje ją nienaganna prezencja. Podobne wymagania będą dotyczyły obsługi danego lokalu.

W budownictwie  na podobnej zasadzie trzeba mieć bieżące badania i z tego powodu czymś obowiązkowym jest to, żeby mieć bieżące, poprawne wyniki od eksperta, którym jest lekarz medycyny pracy we Wrocławiu a także posiadać obycie w zawodzie. W wypadku pracowników na placu budowy nie ma aż tak dużego znaczenia wykształcenie, jak właśnie to, jakie dokładnie kompetencje ma kandydat na dane stanowisko.
Specjalne oczekiwania jakimi są odgórnie wyznaczone badania sanitarno epidemiologiczne - robione np. we Wrocławiu konieczne są przy produkcji jedzenia. Na bazie tych badań da się wyznaczyć, czy osoba, która będzie miała kontakt z jedzeniem nie jest zarażona pałeczkami duru brzusznego, czy innego rodzaju pałeczek z rodzin salmonella albo shigella.

Inne, specjalne kompetencje trzeba też mieć, kiedy chciałoby się wykonywać prace na wysokości - takie badania wykonasz tutaj: https://mediprawko.pl/badania-do-pracy-na-wysokosci/. Z tego względu badania wysokościowe obowiązkowe są u osób, które chciałyby podjąć pracę na dużej wysokości. Należy w tym celu pójść na wizytę do specjalisty od słuchu, specjalisty od wzroku a także specjalisty od układu nerwowego.

Kiedy natomiast ktoś chce wykonywać pracę ze zwierzętami, to musi mieć skończone technikum weterynaryjne albo studia zootechniczne i biologiczne. Osoba taka powinna również mieć wzorowe podejście do zwierząt. Jak wobec tego widać, w każdej dziedzinie wymagania są inne.

Zapraszamy do rejestracji na badania medycyny pracy: https://mediprawko.pl/rejestracja/

Nazwa użytkownika