Jesteś tutaj

Strona główna

Hotele kapsułowe – nowatorskie podejście do przestrzeni

Dynamicznie dokonujący się rozkwit innowacyjnych technik gwarantuje ludziom pełną gamę rozwiązań w wielu obszarach funkcjonowania. Przekształcenia nie pozostają obojętne dla branży turystycznej. Właściciele hoteli muszą podążać z duchem czasu, by utrzymać silną pozycję. Jak zapatrujesz się na noc w kapsule?
Nowe metody w hotelarstwie
Choć niejednej osobie kabiny do spania, zamiast standardowego pomieszczenia mogą jawić się jako dość futurystyczna usługa, to tego typu rozwiązania stają się coraz bardziej powszechne. Osób gotowych do wypróbowania takiej oferty jest wielu. Jeżeli tym, czego szukasz, są hotele kapsułowe w Polsce, można tego typu obiekty odwiedzić w kilku lokalizacjach naszego państwa. Główną koncepcją jaka przyświeca tej metodzie, jest ekonomiczne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.
Obiekt kapsułowy. Z czym to się je?
Wyjaśnijmy więc, co właściwie oznaczają hotele kapsułowe. Są nimi punkty noclegowe, gdzie tradycyjny kwaterunek zastąpiony jest zamykanymi kapsułami. W większości przypadków znajduje się w nich wyłącznie materac do spania, ewentualnie odbiornik radiowy oraz odbiornik telewizyjny. Taka koncepcja wywodzi się z Japonii. W kraju tym pierwszy tego rodzaju punkt otworzono w 1979 roku. Aktualnie koncepcja ta adaptowana jest w wielu państwach na świecie, także w Polsce.
Poszczególne hotele kapsułowe odznaczają się dość zróżnicowanym standardem oraz dodatkowymi usługami dostępnymi na miejscu. Ściany komór wykonuje się z wielu tworzyw, na przykład z drewna, tworzyw sztucznych, bądź z metalu. Bagaż można natomiast zaś w przeznaczonych do tego celu miejscach bądź sejfach.
 

Ile trzeba zapłacić za nocleg w kapsule?
Z pewnością szerokie grono osób zastanawia się, na jakim poziomie wyglądają ceny hoteli kapsułowych. Choć tworzą one innowacyjną opcję, to koszt takiego noclegu nie zawsze jest wygórowany. W stolicy kraju działają przykładowo miejsca, gdzie kabiny noclegowe można zarezerwować w cenie zaczynającej się od mniej więcej 50 zł za noc.
Trzeba w tym miejscu podkreślić, że cena noclegu w zlokalizowanym na terenie Japonii obiekcie z tej kategorii może okazać się znacznie większa. Zwłaszcza w przypadku tematycznych hoteli z kapsułami. Dużo takich obiektów funkcjonuje chociażby w stolicy Kraju Kwitnącej Wiśni.

Nazwa użytkownika