Jesteś tutaj

Strona główna

Garaż przydomowy – tę inwestycję należy dokładnie przemyśleć

Garaż to rzecz nadzwyczaj potrzebna, a przekonałem się o tym wówczas, gdy przez kilka lat mieszkałem w bloku i należący do mnie samochód był parkowany na zewnątrz. Czemu?

 

 

 

A więc okazuje się, iż grad, zabrudzenia czy też inne nieprzyjemności, na które może być narażony nasz samochód, to tylko i wyłącznie wierzchołek góry lodowej, jeśli chodzi o kłopoty, jakich przysparza parkowanie na dworze. A to jakiś człowiek cię rąbnie drzwiami i zostawi „śliczny” ślad, a to jakiś małolat nagryzmoli ci brzydkie słowo na masce, a jeszcze innym razem ktoś nowy ukradnie ci błotnik (dramat!). Powiem więcej! Raz wręcz miałem odcisk adidasa na szybie od strony kierowcy. To była kropka nad i, w związku z tym postanowiłem dzierżawić garaż. Było to związane z nadprogramowymi wydatkami, ale chociaż spałem bez nerwów.

 

Aktualnie mieszkam w willi i posiadam swój garaż, co według mnie wydaje się jedynym słusznym wyjściem. Pożądane jest zresztą taką inwestycję bardzo szczegółowo przeanalizować. Garaż bowiem może wyznaczać część domu, bądź być dobudowany gdzieś niedaleko, w ramach posesji. Osobiście akurat preferuję 1-wsze rozwiązanie. Można się wtedy dostać do garażu bez wychodzenia z domu, co w ładne, wakacyjne dni nie ma może żadnego znaczenia, ale zimą albo kiedy leje deszcz, okazuje się bezcenne.

 

Garaż oczywiście nie tylko chroni twoje auto przed wybrykami pogody czy chuliganami. Jest to ponadplanowa przestrzeń w twoim domu, jaką można zagospodarować na parę przeróżnych sposobów - chociażby przechowywać w nim przybory czy inne sprzęty, których na co dzień się nie wykorzystuje. Pod warunkiem, że garaż jest trochę większy, można tam przechowywać wszelakie urządzenia do ogrodu, od kosiarki zaczynając. No i rzecz jasna - mając takie miejsce, można sobie bezproblemowo przy samochodzie popracować. Nie cierpię tego robić na ulicy, ponieważ natychmiast znajdzie się jakiś ciekawski sąsiad, jaki nic nie pomoże, natomiast jedynie będzie denerwował swymi komentarzami.

 

Garaż przydomowy praktycznie można wybudować samemu - nie jest to w końcu inżynieria genetyczna, żeby zwyczajny człowiek sobie z tym nie był w stanie poradzić. Przecież żyjemy w XXI wieku, toteż wszelkie konieczne sprzęty można niezwykle prosto kupić, czy to w specjalistycznych supermarketach, czy to przez internet. Upewnijmy się wszakże, że posiadamy smykałkę jak i niezbędne umiejętności, żeby to zrobić. Nie chcemy przecież, żeby w zastępstwie deszczu, na nasz samochód spadł strop :)

 

Przydomowy garaż wskazane jest choćby trochę dogrzać. Oczywiście zawsze w takowym aucie będzie cieplej, aniżeli jeśliby stał na jezdni (i nie będzie konieczności odśnieżania, co wydaje się również bezcenne), ale - szczególnie jeśli lubimy sobie przy gablocie podziałać - pomyślmy chociażby o jakiejś farelce.

 

Bez dwóch zdań nie jestem fanem trzymania auta na ulicy. A garaż może na koniec - abstrahując od funkcji natury użytkowej - zostać twoim miejscem w mieszkaniu - w którym nikt nie będzie Ci zawracał gitary jak również będziesz mógł się spokojnie poświęcić swemu motoryzacyjnemu hobby.

 

 

Nazwa użytkownika