Jesteś tutaj

Strona główna

Apartament w centrum czy raczej willa pod miastem? Trudny wybór

apartamentowiec

Sektor nieruchomości rządzi się własnymi prawami i podmioty chcące zamieszkać na swoim nie mają wyjścia - muszą podejmować kłopotliwe decyzje. Nawet sama kwestia pożyczki hipotecznej może nas wykończyć psychicznie, a co dopiero wszelkie inne dylematy - rozpocząwszy od wyboru miejsca, na należytym umeblowaniu kończąc.


Nie da się ukryć - nasze "wymarzone" M nigdy nie stanie się idealne. Z czego to wynika? Między innymi chodzi o ceny mieszkań a także swoistość sektora nieruchomości. Jeśli chcemy rezydować w centrum Krakowa lub Wrocławia - nieopodal biura oraz różnego rodzaju uciech - trzeba za to odpowiednio zapłacić i przypuszczalnie mało kogo będzie stać na lokum większe niż 45 m. Jeżeli wszelako zależy nam na przestrzeni oraz dodatkowo ogródku - nie ma wyjścia - trzeba się wyprowadzić poza miasto. No chyba że mamy miliony na koncie, jednakże sądzę, że dużej części czytelników tegoż artykułu to raczej nie dotyczy :D

To jednak, iż nasze zakwaterowanie nie stanie się perfekcyjne, nie znaczy, byśmy mieli się nie starać. Zróbmy tak, aby jak najakuratniej spełniało nasze oczekiwania. Na początek więc wskazane jest określić własne priorytety. Czy zależy nam raczej na szybkim połączeniu do roboty i wielkomiejskich rozrywkach? Czy może cenimy sobie ciszę i spokój, zaś niedzielne popołudnie chcemy spędzać nie na zakupach, a na działce przy grillu?

Może się wydawać, że każdy z nas wie dobrze, czego chce. Nic bardziej mylnego. Ileż to znam osób, jakie nabyły mieszkanie gdzieś na peryferiach i teraz nie robią niczego innego nad utyskiwanie na korki dojazdowe do miasta, brak infrastruktury oraz długi czas dojazdu do pracy. Z drugiej strony znam również pary, które kupiły malutkie mieszkanko w śródmieściu i non stop psioczą na niedobór przestrzeni. Decyzja o nabyciu domu jest jedną z poważniejszych w życiu. Serio, wskazane jest ją odpowiednio przemyśleć.

Pamiętajmy również o kwestii wyekwipowania apartamentu bądź domu. Każdy spośród nas ma różne upodobania. Jedni lubią dużą przestrzeń, pozostali nowoczesność. Przypuszczalnie nie potrzebujesz wielkiego domu, natomiast jedynie starczy Ci innowacyjna kuchnia, piękna łazienka oraz salon z kominkiem pośrodku? A może wprost przeciwnie - doskonale rezydujesz wśród starych sprzętów, lecz potrzebujesz powierzchni oraz ogrodu, by wypić w nim popołudniową herbatę. Wskazane jest się dodatkowo zastanowić na przykład nad sprawą ocieplania. Jeśli cenimy ciepełko, apartament w apartamentowcu z ogrzewaniem miejskim będzie lepszym rozstrzygnięciem. Pomnijmy, że duży dom ciężko ogrzać oraz nie jest to zdanie tanie.

Następna sprawa to sam remont lub budowa. Z pewnością czasami taniej jest zbudować domek na peryferiach aniżeli nabyć rozległe M w centrum miasta. Lecz później trzeba taki lokal wyekwipować. Posiadając małą kuchnię i 2 pokoje stanie się to zdecydowanie tańsze niżeli w przypadku 200-metrowej posiadłości.

Autentycznie myślę, iż wskazane jest te wszystkie kwestie dogłębnie przekalkulować. Nie kupujmy swojego wymarzonego lokum na zasadzie jakoś się to ułoży. To naprawdę przełomowa decyzja w naszym życiu.

Nazwa użytkownika