Jesteś tutaj

Strona główna

Jak przystosować mieszkanie do psa lub kota?

 

Bycie właścicielem czworonoga to jeden z  elementów życia, które sporo ludzi pamięta z najmłodszych lat. Dla wielu rodaków pies czy też kot (względnie jedno i drugie) w domu to normalka. Jednak nie we wszystkich przypadkach wiemy, co należy przyszykować w mieszkanie, nim zamieszka tam futrzak.

Podstawą są oczywiście zwierzęce przybory: naczynia na wodę oraz pokarm, smycz plus obroża dla psa, kuweta z piaskiem dla kotka. Prawidłowo posiadać także stosowną szczoteczkę do sierści i cążki do pazurów, kociakowi trzeba kupić drapak. Nie przeszkodzi też parę zabawek, którymi pupil - szczególnie niedorosły - chętnie się zainteresuje. Można wyekwipować się w schronienie przykrojone do kalibru pupila. Kładziemy je w położeniu ustalonym najpierw i nie modyfikujemy jego położenia - psy i koty nie znoszą nieplanowanych zmian. Co oprócz tego?

O ile mamy w mieszkaniu puchate wykładziny, niezbędne może się stać ich wyrzucenie czy też... uzbrojenie się w cierpliwość i solidny odkurzacz. Dla bezpieczeństwa pupili warto przypiąć na tarasie sieć, aby nie nie mogły wypaść. W przypadku kociego gatunku siatki przydadzą się również w oknach, chyba że pragniemy cały rok trzymać okna zamknięte. Tak czy inaczej, wskazane jest zwrócić uwagę na buty w przedpokoju - jeżeli istnieje taka alternatywa, lepiej wkładać je do zabudowanej szafy, zwłaszcza jak sierściuch jest niedojrzały. Zresztą wszystkie urządzenia, jakich przepadnięcia nie pragniemy, należałoby przesunąć na wyżej położone powierzchnie, a najlepiej w ogóle schować. Dobrze również trzymać w zapasie ocet - gdy ulubieniec przypadkiem (albo inaczej) odda mocz w pomieszczeniu, przetarcie tegoż miejsca octem umożliwi uniknąć powtórki uciążliwej sprawy. Należy również przejrzeć hodowane we wnętrzu kwiaty doniczkowe lub cięte - pewne z nich mogą być trujące dla kotów i psów!

Przyciągającym konceptem wydają się przywieszki na drzwi, które w zabawny sposób informują gości, iż w domu powinni spodziewać się zwierzaka. Umożliwia to ludziom przyszykować się przykładowo na to, iż futrzak ku nim podbiegnie albo wepchnie się im nieoczekiwanie pod nogi. Pożądane byłoby także posiadać w pogotowiu rolkę z taśmą klejącą, która ułatwi błyskawicznie oczyścić odzież z sierści.

Zwierzak w domu to konkretna kopalnia codziennych radości, a stosowne przygotowanie mieszkania daje możliwość pomniejszyć nieprzyjemne wyniki egzystencji futrzaka w rezydencji. Wskazane jest w związku z tym przeanalizować tę materię, nim przyprowadzimy go do mieszkania.

Nazwa użytkownika