Jesteś tutaj

Strona główna

Ogródek jako kino plenerowe

W lipcu i sierpniu ma się ochotę spędzać większość dnia na dworze. Duże ośrodki miejskie korzystając z takiego stanu rzeczy, często organizują kino w plenerze. Fajną opcją jest skopiować pomysł i zorganizować takie spotkanie we własnym ogrodzie. Albo na dużym balkonie. To świetny pretekst, aby spotkać się z przyjaciółmi.

Co musisz mieć, aby zorganizować takie tematyczne przyjęcie dla fanów filmów? Kluczowy jest sprzęt do wyświetlania wybranych produkcji filmowych. Gdy nie posiadasz dedykowanej tablicy, przygotuj obrus lub inny kawałek materiału i skieruj na nie projektor
światło z rzutnika. Meble ogrodowe nie są koniecznością, tak naprawdę wystarczą poduchy i karimaty. Jednak gdy wolisz nie usadzać gości na ziemi, przygotuj krzesła z technorattanu. Więcej komfortu zapewni kanapa ogrodowa (lub kanapa na  taras, kiedy nie masz ogródka), ale ona również zajmie większą przestrzeń. Najbardziej pojemna będziejest prawdopodobnie drewniana ławka. Ale i tak namawiam cię do porzucenia konwenansów i użycia poduszek, karimat czy koców. W ten sposób możesz zaprosić najwięcej osób, atmosfera będzie luźna i nie grożą ci awantury o to, komu w  tym momencie przysługuje kanapa ogrodowa lub czy krzesła z technorattanu ustawiono we właściwym miejscu.

Później będzie do załatwienia już tylko sprawa wybrania tematu seansu. Warto zorganizować krótki czas wcześniej ankietę pośród znajomych lub zapowiedzieć jeden film. Na pewno nie wybierajcie na spotkaniu: zanim znajdziecie film, który odpowiada wszystkim, zostanie za mało czasu na film.

 

Nazwa użytkownika