Jesteś tutaj

Strona główna

Zero waste w twoim mieszkaniu

Mamy tutaj kilka możliwości. Po pierwsze, możemy odnawiać i przerabiać rzeczy, które mamy już w mieszkaniu. Na przykład odpowiednio sklejone i pomalowane rolki po papierze toaletowym będą fajnym organizerem na długopisy i ołówki. Pudełka po kapsułkach do prania można zastosować do uporządkowania zawartości szaf. Zużyte żarówki czy stare słoiki mogą z kolei być uroczymi wazonikami. To samo dotyczy mebli, które zaczynają się nudzić. Nie musimy od razu ich wymieniać na nowe, czasem wystarczy odrobina farby, by całkowicie odmienić charakter komody.

Drugi sposób to przekazywanie swoich rzeczy dalej. Jeśli jednak nie możesz już patrzeć na swoją komodą i przemalowanie nie wchodzi w grę – wystaw ją na jakimś portalu (nawet za darmo), zamiast wyrzucać. To działa też w druga stronę: nie musisz kupować nowy sprzętów czy elementów wyposażenia. Poszperaj na portalach aukcyjnych i grupach na Facebooku – być może ktoś oddaje lub sprzedaje za bezcen prawdziwe perełki.

Oczywiście, dużo łatwiej jest pójść do sklepu i kupić nowa rzecz, a starą wyrzucić na śmietnik. „Zero waste” nie jest proste, ale przynosi naprawdę wiele korzyści. Przy odrobinie kreatywności i poświęceniu kilku godzin możesz odmienić swoje mieszkanie nie do poznania, nie wydając przy tym ani grosza. I nie zaśmiecając naszej planety.

Nazwa użytkownika