Jesteś tutaj

Strona główna

Jak zaaranżowac ogród, żeby odpowiadał też dzieciakom?

Twój taras powinien odpowiadać na potrzeby różnych osób. Niewątpliwie pragniesz, żeby był miejscem spotkań z bliskimi i tym samym jest zaopatrzony w meble ogrodowe. Modułowe, indywidualne lub w komplecie - naturalnie zatroszczyłeś się o to, by miec komfortowe warunki wśród zieleni. I nic w tym dziwacznego: jeśli  nareszcie mamy ten taras, to niech służy nam jak najlepiej.

Warto nie zapomnieć o tym, że przecież mieszkańcami i gośćmi są nie tylko dorośli. Należy zadbać zatem o to, by meble ogrodowe były dostosowane i do dzieci, tym bardziej jeśli wśród twoich przyjaciół jest ich niemało. Jeżeli regularnie organizujesz spotkania z grillem, pomyśl o meblach odpowiednich dla dzieci. Dobrym zakupem będzie na przykład ławka dziecięca, która pozwoli maluchom wygodnie usiąść. Możesz też użyć stolik kawowy ogrodowy i przeznaczyć go tylko dla dzieci. Przez wzgląd na to, że stoliki kawowe są niskie, będą doskonale odpowiadać latoroślom.

Dla inspiracji - http://www.ogrodowe.net/

Dobrze przygotować najmłodszym osobny zestaw mebli ogrodowych także mając na uwadze dorosłych: pociechy będą wymagały mniej atencji, kiedy nie będą siedziały razem z dorosłymi i zajmą się sobą w dziecięcym gronie. Nie należy zapominać też o tym, że niewielkim ludziom trzeba znaleźć zajęcie, a co z tego wynika - powinny mieć do dyspozycji miejsce do rozrywki. Jeżeli posiadamy odpowiednio sporą przestrzeń, to byłoby dobrze wyodrębnić w nim obszar na plac zabaw. Dzieci przepadają za wszelkiego typu domkami ogrodowymi. Plastikowe będą fantastycznym rozwiązaniem: nie nagrzewają się zbyt mocno, nie zagrażają drzazgami, a jednocześnie ładnie wyglądają. Domek ogrodowy dla dzieci Keter sprawi maluchom dużo uciechy.  Pomyśl również o jakiejś ogrodowej zabawce, np. ślizgawce, a dzięki temu zapewnisz dzieciom cudowną zabawę.

Przy mniejszej powierzchni np. na tarasie ciągle może się nadać mały domek ogrodowy. Mały egzemplarz można postawić w zasadzie wszędzie, a da dzieciom zajęcie na długo - a to ucieszy rodziców, bo będą mogli więcej czasu i uwagi poświęcić na swoje sprawy. Świetnie sprawdzi się też huśtawka na taras. Alternatyw jest mnóstwo, zarówno jeżeli chodzi o sposób montowania (na niewielkiej powierzchni trafną opcją jest huśtawka podwieszana pod sufit, a jeżeli dysponujesz większą powierzchnią, to klasycznie zaprezentuje się huśtawka na stelażu), wygląd czy materiał, z którego będzie wykonana. Huśtawka ogrodowa sprawi sporo radości też dorosłym, nie warto więc długo się zastanawiać.

Wbrew pozorom urządzenie tak ogrodu nie musi byc bardzo drogie. Przede wszystkim, czasem sprzedawcy organizują wyprzedaż mebli ogrodowych. Nie musisz też kupować całego zestawu naraz. W pierwszej kolejności stół i krzesła, w następnej kolejności huśtawka hamakowa, a w ostatniej kolejności domki i zabawki, przejrzyj produkty tutaj. Jeżeli chcesz zaś nabyć gotowe place zabaw ogrodowe tanio, musisz dobrze to przemyśleć: przeglądaj oferty, poczekaj na koniec sezonu, przeglądaj również oferty, na których prywatne osoby wystawiają używane meble ogrodowe.

Urządzenie ogrodu albo tarasu, który zostanie dobrym miejscem dla najmłodszych, wcale nie musi być wielkim problemem. A dobrze to uczynić, bo zainteresowane czymś dzieci nie angażują tak wielce dorosłych i oni także mogą odpocząć.

 

Nazwa użytkownika