Jesteś tutaj

Strona główna

Must have Twojego ogródka – trochę pomysłów na wiosnę

Myślałeś już, czy Twój ogród jest przygotowany na cieplejszy czas? Marzą Ci się domki ogrodowe lub szklarnia foliowa na pyszne ogórki? Przekonaj się, co przyda Ci się na działce w tym sezonie.

Kwietniowe przemeblowanie działki

Wiosna to czas, w którym budzimy się od nowa, tak samo jak natura. Musimy więc znowu zagwarantować zarówno swoim ogrodowym uprawom i sobie należyte okoliczności przebywania na działce!

Odśwież stoły i krzesła ogrodowe. Za oknem jest coraz cieplej. Niedługo będzie można znów poustawiać je w ogrodzie, lub również na większym balkonie.

Jeśli w tym roku marzysz o zupełnie innych niż dotychczas meblach ogrodowych, to interesującym rozwiązaniem są meble technorattan, np. od firmy allibert. Niezbyt ciężkie i wysoce praktyczne – umożliwią wygodny wypoczynek po skończeniu na grządkach.

Co schowasz w swoim ogrodowym domku?

Niektórym na działce wystarczają jedynie niewielkie skrytki ogrodowe, w których chowają drewno opałowe. Bardziej wymagający działkowicze muszą posiadać coś większego, jak bodaj domki ogrodowe lub zamykane altanki.

Warto jest zdecydować się na skrzynie ogrodowe niepodatne na warunki pogodowe.

Istnieją egzemplarze schowków do ogrodu, które można wedle uznania przemalować - po to, by nie odstawały od wyglądu ogrodu. Jeśli nie jesteś biegłym monterem, wybieraj skrzynki ogrodowe z prostym składaniem bez potrzeby używania narzędzi.

Dokładnie pod wymiary zamykanych altanek do ogrodu produkowane są szafki, co ułatwia maksymalne zagospodarowanie powierzchni.

Zobacz też: https://meble.ogrodowe.net/stoly-ogrodowe

Wymarzone warzywa z własnej szklarni

Przydomowa szklarnia to pragnienie niejednego działkowca. Bo tak naprawdę wszyscy pragnęliby mieć sposobność uprawiania roślin bez obaw o zmienne warunki pogodowe. Gdy będziesz miał uprawę roślin w szklarni, to porywiste wiatry nie będą nigdy Twoim zmartwieniem.

Skusić Cię może także fakt, iż przydomowa szklarnia powoduje, że owoce i warzywa rosną nawet o kilka tygodni prędzej, niż te na tradycyjnych uprawach.

Tańszą możliwością jest szklarnia foliowa. Postawienie i rozebranie tunelu foliowego w ogródku nie jest wyzwaniem.

Swoja szklarnia to wymagające zadania, ale również relaks. Warto ją posiadać!

Nazwa użytkownika