Jesteś tutaj

Strona główna

O czym pamiętać przy odnawianiu sali weselnej?

Brakuje prostych zasad, mówiących o tym, w jaki sposób musi zostać wyremontowana przestrzeń do organizacji wesel. Aby w ogóle podjąć się remontu sali, która ma stać się w przyszłości otworzona dla pary młodej oraz zaproszonych przez nich gości, należy się na temacie przygotowywania przyjęć weselnych choć trochę znać.

 

 

Które detale muszą na pewno się pojawić? Które dodatkowo można dobudować, jakie powinny być barwy na ścianach, czy na pewno wbudowane na stałe ozdoby, wymalowane freski to dobry pomysł?

 

 

Oczywiście na szczegółach, dotyczących wykończenia wnętrza, zaleca się skoncentrować pod koniec remontu. Po pierwsze bowiem należy zastanowić się, jakie elementy konieczne są, by zorganizować wesele. Nie licząc łatwego dojścia do kuchni, miło by było, aby nie zabrakło również drzwi wyjściowych, prowadzących na taras. Także rozkład pomieszczenia weselnego jest bardzo ważny. Potrzebne oczywiście staje się miejsce, przeznaczone na siedzenia dla bawiących się na weselu. Najlepiej, by było go jak najwięcej, aby nawet przy większej ilości osób nie było ciasnoty. Nie należy usadawiać gości zbyt blisko siebie, jakby byli sardynkami w puszce. Nic na siłę. Lepiej posiadać salę, w której zagości mniejsza liczba osób, ale za to para młoda, jak i zaproszeni, poczują się zadowoleni.

 

 

Kolejnym niezbędnym komponentem jest z pewnością spora przestrzeń do tańczenia. W którymś miejscu powinna również stanąć orkiestra. Często przydatna bywa również mini scenka, na której właśnie orkiestra, przemawiający albo gość specjalny będzie miał możliwość stanąć. Nie wolno też zapominać o dzieciach, bawiących się bardzo często na takich imprezach. Kącik, w którym mogą się bawić ze swym animatorem, nie przeszkadzając innym gościom oraz mając ciekawe zajęcie, jest naprawdę istotną sprawą.

 

 

W momencie, gdy obmyśli się wnikliwie układ przestrzeni, zastanowi, jakie zainstalować oświetlenie, efekty specjalne dla tańczących i tak dalej, warto już rozpocząć proces zastanawiania się nad stylem, w jakim salę chce się wyremontować. Może będzie to charakter klasyczny? Nowoczesny? Może kolory ścian powinny być jasne? A może co za dużo bieli to niezdrowo? Jeśli nie posiada się zmysłu estetycznego, warto poprosić fachowca o radę. Bo w nieestetycznie udekorowanej sali, nawet przy jej najlepszym ułożeniu, ale o okropnym wyglądzie – nikt nie będzie chciał się bawić.

Nazwa użytkownika