Jesteś tutaj

Strona główna

Przygotowanie pokoju dla ucznia

Niemożliwym zdaje się być zdefiniowanie konkretnego sposobu na perfekcyjnie zaprojektowany pokój ucznia, lecz łatwo da się wyznaczyć parę zasad, które mogą być ogólną receptą na utworzenie wielofunkcyjnego kącika. Jak powinien wyglądać pokój ucznia? Dziecko będzie zazwyczaj w nim w kółko albo odrabiać lekcje, albo się relaksować. Czyli będzie tam spędzać bardzo dużo czasu. Najbardziej istotne zdaje się więc być, aby uczeń czuł się w nim najzwyczajniej w świecie swobodnie.

 
W jaki sposób ze zwykłego pomieszczenia stworzyć pokój idealny dla ucznia? Najważniejsza zasada – nie zastawiać gratami. Mimo tego, że to słowo potoczne, tutaj pasuje świetnie. Wiadomym jest, że utrzymywanie porządku w pokoju nie jest cechą charakteryzującą większość osób młodych, więc ich pokój powinien być najzwyczajniej trudny do zabałaganienia. Łóżko powinno być łatwe to prędkiego zaścielenia, regały z półkami pełne wolnego miejsca, szafki niech mieszczą dużo przedmiotów, tak, aby na wierzchu nic nie stawiać.

W pokoju takim oczywiście powinno stanąć także duże biurko, razem z laptopem, a także wygodnym, nie krzywiącym kręgosłupa krzesłem. Poza stanowiskiem do odrabiania lekcji, uczeń musi mieć również miejsce, które nie będzie mu przywodziło na myśl tylko pracy. Niech to będzie wygodny fotel lub olbrzymia dmuchana poduszka do siedzenia i grania.

Najlepszą metodą na sprawienie, aby dziecko w podstawówce lub nastolatek czuli się we własnym pokoju komfortowo, jest pozwolenie im samodzielnie urządzić sobie pokój. Chcą powiesić półkę w dziwnym położeniu? Zamocować dużą tablicę magnetyczną? Poobklejać drogie meble naklejkami? Nie ma problemu! Niech wybiorą kilka sztuk płyt betonu architektonicznego lub wiaderko betonu dekoracyjnego, który jest prosty do samodzielnego naniesienia, i można pozwolić im nakładać go po swojemu.

Więcej informacji: https://www.modernconcrete.pl/

Powinni wiedzieć, że mają wpływ na ostateczny charakter pokoju. Można zaproponować im wymyślenie sobie motywu przewodniego: wnętrze wieży królewny z filmu? Beton dekoracyjny może imitować cegły. Dla inspiracji: https://www.modernconcrete.pl/realizacje/. Może garaż? Dostępne są w sklepach łóżka, w kształcie samochodu wyścigowego, a wnętrze można wyłożyć betonem ozdobnym. Niech przyszli mieszkańcy puszczą wodze fantazji, niech czują się jak u siebie. Dzięki temu będą chętniej spędzali w pokoju czas.

Nazwa użytkownika