Jesteś tutaj

Strona główna

Dobry moment na remont

dobry czas na remont

W życiu każdego posiadacza mieszkania nadchodzi moment, kiedy to trzeba się zmierzyć z kwestią remontu. Czasem chodzi o zwykłe odświeżenie mieszkania, a czasem o poważniejszą inwestycję – np. wymianę ogrzewania czy modernizację elektroniki. Remonty są dość męczące, czasochłonne i kosztowne. Kiedy zatem warto decydować się na takie inwestycje?

Oczywiście przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę kwestie zdrowia i bezpieczeństwa. Jeśli np. nasze ogrzewanie niedomaga, a do tego mamy nieszczelne okna, należy jak najszybciej zająć się tym tematem. Czasem, być może, wystarczy zwykła wymiana sterownika do pieca, ale czasem może niestety chodzić o wymianę całej instalacji. Na zdrowiu jednak oszczędzać nie można, a marznięcie przez zimowe miesiące nie jest niczym przyjemnym.

Warto oczywiście pewne prace wykonywać na bieżąco, we własnym zakresie. Kilka podstawowych sprzętów, takich jak wiertarka czy drabina (w większości domów znajdziemy zwykłą drabinę drewnianą albo metalową, ale warto pomyśleć o kupnie teleskopowej – naprawdę przyjemna w pracy) zwykle się posiada, a nawet jeśli nie, można je obecnie łatwo i dość tanio kupić. Oczywiście poważniejszych napraw hydraulicznych czy związanych z elektryką nie wykonamy, ale już zamontować zmywarkę czy powiesić obraz możemy we własnym zakresie.

No właśnie elektryka – to przede wszystkim kwestia wygody i – co ważniejsze – bezpieczeństwa. Nie chcemy oczywiście, by korki nam wysiadały za każdym razem, gdy włączymy czajnik podczas gdy chodzi pralka. Z drugiej strony jednak, nie możemy doprowadzić do sytuacji, w której przewody elektryczne nie wytrzymają i dojdzie do zwarcia.

Większość osób robi oczywiście remonty na wiosnę bądź lato i ten czas się zbliża. Czasem jednak warto pomyśleć o innym terminie – łatwiej wtedy o fachowców.

Nazwa użytkownika