Jesteś tutaj

Strona główna

Dlaczego warto wynajmować mieszkanie pod Airbnb?

Oferowanie prywatnych apartamentów turystom to coraz chętniej stosowana praktyka na całym świecie. Poza zarobkiem, co jest prawdopodobnie główną motywacją do oddawania kluczy nieznanym podróżnikom, benefitów niematerialnych jest bardzo wiele. Po pierwsze wpada do głowy, to fakt, że można spotkać wielu interesujących ludzi, którzy mogą swoich hostów zmotywować do samodzielnego zwiedzania.

 

Jeszcze większe prawdopodobieństwo zapoznania się z niebanalnymi przybyszami z nieznanych kultur daje ”kanapowy surfing”, który nie jest po prostu przekazywaniem chętnym mieszkań, bo to oferowanie darmowego łóżka, czy też jak sama nazwa wskazuje – kanapy. Zamiast opłaty, otrzymuje się nowe historie, a to daje nowe spojrzenie na rzeczywistość, nastraja pozytywnie, zachęca do spontaniczności – czyli gwarantuje coś, czego nie da się kupić za gotówkę.

 

Oferowanie usług na stronach takich jak Airbnb czy Couchsurfing daje motywację do poznania samemu różnych zakątków świata. Warto to robić, bo znalezienie mieszkania (kanapy) w docelowym miejscu bywa zazwyczaj za pomocą tych portali szybsze i przyjemniejsze, aniżeli znalezienie odpowiadającego oczekiwaniom hotelu w niskiej cenie, a także który znajdowałby się w fajnej lokalizacji. Wyruszając w podróż, czy to na bliższe wyprawy zagraniczne, czy nawet do rejonów orientalnych, można zatem rozejrzeć się za propozycjami wspomnianych, coraz bardziej znanych witryn.

 

Warto zobaczyć: http://solisci.pl/azja-w-5-smakach/

 

Choć plusów zdaje się być znacznie więcej, aniżeli argumentów przeciw, to nie ma się co dziwić, że wielu turystów nadal nie daje się na to nakłonić, a co za tym idzie – przepłaca za gorsze jakościowo i cenowo hotele. Wyjeżdżając na przykład w wyjątkowe i dalekie miejsca, które są może uboższe, może bardziej niebezpieczne, niekoniecznie ma się ochotę ryzykować, że nasz host się wycofa, nie odda nam kluczy, albo po prostu nas oszuka. Obawiając się wynajdywania noclegu na własną rękę, można zawsze skorzystać z propozycji, oferowanych przez kluby podróżnicze. Ci ludzie, czyli wprawieni w wyszukiwaniu tańszych noclegów wędrowcy, pomogą zwiedzić calutki świat i to nie tylko szlakiem najbardziej przereklamowanych miejsc.

 

Nazwa użytkownika